Kontakt

Numer tel.: 602 37 88 00

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy trzeba będzie w kuchni zainstalować dodatkowo separator tłuszczów żeby usunąć tłuszcze / olej po smażeniu na przykład ryb lub frytek?
- Można zamontować taki separator ale też można wystrzegać się dużych ilości tłuszczu wlewanych do kanalizacji ( można wylewać je np. do śmieci ). Proszę pamiętać że separator po pewnym czasie też trzeba oczyścić a wlany olej do w magiczny sposób nie wyparuje z separatora. Zaznaczam, że czyszczenie separatora jest dużo gorsze ( i droższe gdyby zajęła się tym wyspecjalizowana firma)  niż wylanie nadmiaru tłuszczu do śmieci.

2. Czy będzie potrzebny filtr na wlocie do oczyszczalni na odpady stałe typu papier toaletowy, drobne obierki po ziemniakach lub inne nieprzewidziane zanieczyszczenia stałe?

Nie – osadnik wstępny jest przystosowany do przyjęcia odpadów bytowch oraz innych nietypowych rzeczy np. piasek, zabawki, drobne resztki itp.

3. Czy w przypadku zablokowania kanalizacji można stosować środki chemiczne typu soda lub podobne? 

Najlepiej wystrzegać się środków typu KRET nie dość że niszczą rury i kształtki oraz uszczelki to jeszcze zakłócają pracę oczyszczalni. Do oczyszczalni nie powinno się wlewać: solanki po zmiękczaczach, kreta, kondensatu po piecach kondensacyjnych, oleju i resztek pokarmowych typu obierki po ziemniakach jabłkach w dużych ilościach. Nadmiar obierek i resztek pokarmowych wrzucamy do kosza ponieważ oczyszczalnia to nie śmietnisko.

4. Informuje mnie Pan że rośliny/warzywa i krzewy owocowe powinny być 3.0 metrów od drenażu. Moduły Indran mają 0.6m szerokości. Czy potrzebne są 3 metry od krawędzi modułu po obu stronach. Wtedy w sumie trzeba by zarezerwować 2 x 3.0m + 0.6m = 6.6 metrów. To jest sporo. Czy można te odłegłosci zredukować? 

Krzew krzewowi nie równy również mogą pomóc w odprowadzeniu wody, jednak trzeba zasadzić takie rośliny które nie mają zbyt dużych korzeni np dużych drzew typu orzech kasztan, są rośliny które mają niewielkie korzenie a pobierają dużo wody np ostatnio bardzo popularna wierzba mandżurska ( można ją dodatkowo sadzić w doniczkach – wodę będzie piła a korzenie nie zrobią szkody matą)

Comments are closed.