Kontakt

Numer tel.: 602 37 88 00

Przydomowa oczyszczalnia BioDisc

Przemysłowe oczyszczalnie ścieków – złoże obrotowe

oczyszczalnia przydomowa

Największą zaletą oczyszczalni BioDisc jest to, że można je zainstalować na obiektach, które charakteryzują się bardzo nierównomiernym odpływem ścieków. Jest to możliwe dzięki temu, że oczyszczalnie BioDisc używają technologii tarczowych złóż biologicznych. Zastosowanie takiej metody powoduje, że tego rodzaju oczyszczalnie świetnie sprawdzają się w charakterystycznych obiektach, takich, jak np. szkoły, internaty, domy wczasowe, pensjonaty, hotele, obiekty agroturystyczne, przedsiębiorstwa, czy lokale gastronomiczne.
Wspominane wyżej obiekty są charakterystyczne, ponieważ w takich obiektach mamy sezonowy lub bardzo nierównomierny odbiór ścieków. Natomiast taka oczyszczalnia musi działać bez zarzutu przez całe 365 dni w roku. Oczyszczalnie BioDisc, które stworzono używając technologii obrotowych złóż biologicznych, są więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem nierównomiernego dopływu ścieków.

Najważniejsza jest wydajność

To, że współczesny świat ciągle się zmienia jest oczywiste i widoczne gołym okiem. Zaistniałe w ostatnich kilkudziesięciu latach zmiany spowodowały, że inny charakter mają także i odprowadzone ścieki. Nasza firma bierze to cały czas pod uwagę. Właśnie dlatego współpracujemy z bardzo odpowiedzialnymi, rzetelnymi i pewnymi partnerami, którzy mieli bardzo ważny wpływ na opracowanie nowego systemu zarządzania przepływem ścieków. Taki system jest idealną odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Dzięki zastosowanym technologiom nasze produkty są optymalne pod względem ekologicznym. Do tego negatywy związane z zastosowaniem najnowszych środków dezynfekujących są praktycznie ograniczone do minimum. Właśnie to powoduje, że nasze oczyszczalnie stały się jeszcze lepsze i zdecydowanie bardziej wydajne.

szambo ekologiczne

Proponujemy rozwiązanie do zastosowania komercyjnego

Komercyjne zastosowanie takich oczyszczalni niesie za sobą szereg dodatkowych problemów. Z każdym rokiem proces oczyszczalnia ścieków w takich instytucjach jak bary, kluby, hotele oraz nade wszystko zakłady przemysłowe staje się trudniejszym i coraz bardziej złożonym procesem. Taki stan rzeczy spowodowany jest faktem, że nowoczesne zanieczyszczenia są dla oczyszczalni bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ w ich składzie znajduje się trująca i bardzo niebezpieczna mieszanka, w której znajdziemy środki czyszczące, wszelakie detergenty oraz przeróżne preparaty chemiczne. W związku z tymi problemami nasza firma przygotowała specjalną ofertę dla takich klientów. Dzięki tej ofercie nasze oczyszczalnie są w stanie spełnić wszelkie wymagania klientów prowadzących działalność komercyjną.

szamba ekologiczne

Inwestycja w przydomową oczyszczalnię inwestycją na lata

Wybierając oczyszczalnię pamiętajmy o tym, że to inwestycja na wiele lat. Każdy z takich obiektów wymaga jednak nadzoru i okresowej obsługi. W związku z tym zapotrzebowaniem firma Primeko przygotowała specjalną ofertę, w której zawiera się nie tylko tradycyjny serwis, ale także konserwacje wykonywane prewencyjnie. To znakomite rozwiązanie, które powoduje, że w momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów są one rozpoznawane zanim jeszcze staną się zagrożeniem dla naszej oczyszczalni. Skorzystanie z takiej oferty spowoduje, że z naszej oczyszczalni będziemy mogli korzystać przez wiele długich lat.

listopad 2014 068 — kopia

Jak oczyszczane są ścieki

Wybierając przydomową oczyszczalnię ścieków należy zapoznać się z jej funkcjonowaniem. Oczyszczanie ścieków to proces, który składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich zachodzi w tzw. osadniku wstępnym. Wówczas w komorze głównej ścieki są dzielone: ciężkie cząstki stałe osadzają się i tworzą usuwany co jakiś czas muł, natomiast substancja ciekła wędruje do pierwszej biosfery. Warto tutaj wspomnieć o wykorzystaniu specjalnie przygotowanych tarcz. Ich obecność w tym miejscu powoduje, że pierwsze oczyszczanie daje dużą wydajność.

Drugi etap oczyszczania wiąże się z tzw. systemem czerpakowym. Następuje wówczas gdy woda przedostaje się po systemie, który zamontowany został na wale. W tym miejscu podane wcześniej ilość ścieków, które są już częściowo oczyszczone trafią do drugiej sfery dysków. Z kolei te ścieki, które są ponad pojemność systemu czerpakowego pozostają w osadniku wstępnym. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymywanie równowagi hydraulicznej.
Takie oryginalne propozycje wykorzystywane w obu etapach niosą za sobą bardzo wymierne korzyści. Otóż w przypadku jakiekolwiek awarii przez kolejne sześć godzin oczyszczalnia może jeszcze normalnie przyjmować ścieki. To pozwala na minimalizowanie strat.

Trzeci etap oczyszczania wiąże się z drugą strefą dysków. Na powierzchni wspomnianych dysków tworzą się kolejne warstwy bakterii, dla których składniki ścieków są pożywieniem. Dyski te cały czas są w ruchu obrotowym, a dzięki temu wytwarzają się tam tzw. ścieżki przepływu. Te ścieżki powodują, że ścieki są transportowane w obrębie strefy biologicznej. Taki ruch obrotowy ma jeszcze jeden zasadniczy pozytyw. Umożliwia on pozbywanie się z dysków zarówno obumarłych bakterii, jak i nadmiaru tych bakterii. Dzięki temu powierzchnia ulega regeneracji, która jest automatyczna. To powoduje, że nie ma ryzyka przytkania stref biologicznych przez nieżyjące już organizmy (warto dodać, że wielu producentów oczyszczalni boryka się z tym problemem).

Ostatni etap oczyszczania ma bezpośredni związek z osadnikiem wtórnym. Trafiające do niego ścieki są już praktycznie całkowicie oczyszczone. W tym miejscu jest także pompa zwrotna osadów. Dzięki temu pozostały materiał z dnia zbiornika jest pompowany do osadnika wstępnego. Takie rozwiązanie powoduje, że oczyszczanie ścieków jest jeszcze bardziej wydajne.

oczyszczalnia przydomowa biodisc
wymiary kingspan GL
wymiary kingspan BL

Zalety systemu oczyszczalni

Największą zaletą takiego systemu są proste układy mechaniczne. Ale to nie koniec: ważna jest także samoregulacja procesu bakteriologicznego oraz użycie systemu czerpakowego. Ważna jest także cicha praca całego sprzętu.

Jakość ścieków

Stała jakość ścieków jest jedną z największych i najważniejszych zalet przydomowych oczyszczalni ścieków. Każda z nich oczyszcza ścieki tak jak zobowiązuje do tego prawo, a dodatkowo ten standard, na życzenie klientów, może zostać podniesiony.

przydomowa oczyszczalnia ścieków

Bezpieczeństwo

Wyposażenie w panel sterowania, system alarmowy, niskoprofilowana zamykana pokrywa oraz platforma umożliwiająca dostęp do silnika i łożysk – te wszystkie elementy powodują, że oczyszczalnie BioDisc są bardzo bezpieczne.

oczyszczalnie przydomowe