Kontakt

Numer tel.: 602 37 88 00

Jaka oczyszczalnia ścieków dla domu o powierzchni 100m2 na działce 1700m2

Częste pytanie klientów:
- W przyszłym roku zamierzam stawiać dom, teraz pytanie czy na terenie mojego miasta jest możliwość zastosowania oczyszczalni ścieków, wiem że kanalizy nie ma jak narazie w planach naszego miasta.
Chciałbym dowiedzieć się, która oczyszczalnia ścieków będzie dla mnie najlepsza zakładając, że dom będę stawiał o powierzchni 100m kwadratowych na działce o pow. 1700m2.

- Co do samego zamontowania instalacji oczyszczalni ścieków to różnie to bywa, ponieważ jedni mogą założyć sobie oczyszczalnie inni niestety nie. W celu ustalenia czy na Pana terenie można zamontować przydomowe oczyszczalnie ścieków należy zgłosić zamiar budowy oczyszczalni. Jeśli nie ma takiej możliwości to Urząd Gminy musi Panu odpowiedzieć w przeciągu 30 dni podając przyczyny odmowy.

Koszt przydomowej oczyszczalni ścieków w przeciwieństwie do szamba zwraca się po 3 – 4 latach użytkowania. Oczyszczalnia ma sporo atutów, dlatego nawet gdyby w planach za 4 lata miała powstać kanaliza to i tak warto zamontować oczyszczalnie. Zwrot inwestycji jest gwarantowany, a dodatkowo zwalnia nas z comiesięcznej kontroli szamba, czy jest pełne czy też nie.
Montaż – tutaj w dużej mierze jest wszystko zależne od kierownika budowy, jeśli będzie przychylny Pana stronie to tak naprawdę nie będzie żadnych problemów.
Do dokładnej wyceny oraz propozycji niezbędne są informacje takie jak: ilość mieszkańców, poziom wyjścia rury kanalizacyjnej z budynku, badania geologiczne rodzaju gruntu, ukształtowanie terenu.

Comments are closed.