Kontakt

Numer tel.: 602 37 88 00

Oczyszczalnia, która zarabia

Oczyszczalnia, która zarabia

Jeśli jesteś posiadaczem działki, na której nie ma przyłącza do sieci kanalizacyjnej to najwygodniejszym rozwiązaniem jest pobudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to komfort, nie tylko ze względu na to, że jest to oczyszczalnia bezzapachowa, lecz również jej opróżnianie odbywa się średnio co 2 lata. Dodatkowo, oczyszczone ścieki mogą zostać wykorzystane m.in. do nawadniania ogrodu.
Mając na uwadze niezawodność systemu nawadniającego, należy go w odpowiedni sposób zaprojektować, tak aby zimą układ ten działał prawidłowo i oczyszczona wodna nie zamarzała w gruncie.
Starsze modele, oprócz z systemu nawadniania, dodatkowo zawierały np. drenaż jako niezależny odbiornik ścieków. Było to związane z koniecznością przełączania ścieków na nawadnianie albo drenaż. Taka dodatkowa opcja, nie dość, że była dużą niedogodnością, to jeszcze była dość kosztowna.
Z każdym rokiem technologie dotyczące przydomowych oczyszczalni ścieków idą cały czas do przodu. Obserwuje się mnóstwo nowości w tym zakresie. Coraz bardziej znane stają się oczyszczalnie bezzapachowe, które przedstawiają nowe możliwości wykorzystania oczyszczonych ścieków. Jednym z modeli powstałym w ostatnim czasie jest system nawadniający, który dzięki swojemu działaniu w okresie zimowym oczyszczone ścieki rozsącza samoczynnie w gruncie. Z nowymi metodami wiążą się także korzyści finansowe. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że nawadniając rośliny, wykorzystując oczyszczone ścieki , nie trzeba stosować dodatkowych nawozów, co powoduje oszczędność czasu i pieniędzy.
Każdy człowiek powinien sobie uświadomić, że koszt wody z każdym rokiem wzrasta. Dlatego należy szukać rozwiązań, które spowodują powtórne jej wykorzystanie. Chociażby biorąc prysznic, zużytą wodę z tej czynności będziemy mogli później wykorzystać np. do nawodnienia ogrodu. Będzie to ogromny komfort, który dodatkowo zminimalizuje obciążanie naszego portfela.

Comments are closed.