Kontakt

Numer tel.: 602 37 88 00

Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków

Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie skuteczne, efektywne i funkcjonalne. Swoje zastosowanie w szczególności ma na terenach, gdzie właściciele swoich działek nie mają możliwości przyłączenia do sieci kanalizacyjnej. Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest nie tylko świetną inwestycją, ale również opłacalną. Jednak szczególną uwagę należy skierować na właściwą jej eksploatację. Przy odpowiednim użytkowaniu cały system można funkcjonować nawet wiele lat.

Wywóz osadu

Jednym z ważnych elementów budowy oczyszczalni jest osadnik. To w nim gromadzą się wszystkie uboczne produkty procesów fermentacyjnych w postaci osadu tworzącego się na powierzchni wody. Stąd ważne jest regularne opróżnianie osadnika, ponieważ nie wykonanie tego zabiegu uniemożliwi prawidłową pracę całego układu.
To jak często należy to zrobić uzależnione jest od rodzaju oczyszczalni oraz wielkości osadnika. Zaleca się raz w roku dokonać opróżnienia osadnika z powstającego osadu, a także wypłukać kosz z wkładem filtracyjnym.

W jaki sposób opróżniać przydomową oczyszczalnię ścieków

Na pierwszy rzut oka zadanie to nie wydaje się takie proste jakby się wydawało. Pierwszym etapem jest zdjęcie pokryw zewnętrznych i wewnętrznych. Zadanie to musi zostać wykonane z ogromną starannością, gdyż zbyt gwałtowne otwarcie oczyszczalni może spowodować obniżenie ciśnienia, czyli dekompresję gazów wewnątrz instalacji. Zjawisko to powoduje kurczenie się ścian osadnika, a także pobudza do działania ulatniające się gazy na zewnątrz, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi.
Kolejnym krokiem jest opróżnianie zawartości osadnika. Etap ten polega na wprowadzeniu węża, od strony wlotu ścieków, wypompowującego powstały osad, z kolei od strony wylotu wprowadza się wąż z wodą uzupełniający powierzchnię osadnika. Jest to bardzo istotne, albowiem w trakcie usuwania osadu poziom płynów w osadniku nie może być niższy niż połowa wysokości całkowitego napełnienia.
Po wykonaniu powyższych czynności, na koniec dodaje się specjalne preparaty do szamba i oczyszczalni. Mają one na celu zwiększyć aktywność aktywatora. Jest to niezwykle ważne, gdyż pozwala to na właściwe utrzymanie oraz efektywne działanie całej przydomowej oczyszczalni ścieków.

Usługi jedynie od sprawdzonych profesjonalistów

Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków to zadanie wymagające doświadczonej wiedzy, a także nowoczesnego i jednocześnie sprawdzonego sprzętu, który zagwarantuje długoletnie działanie.
Powyższe kryteria są w stanie spełnić jedynie profesjonalne firmy, które w sposób prawidłowy zamontują całą instalację, co w przyszłości spowoduje, że oczyszczalnia będzie funkcjonować sprawnie i efektywnie przez cały czas jej użytkowania.

 

Comments are closed.