Kontakt

Numer tel.: 602 37 88 00

Środki do szamba i oczyszczalni

Środki do szamba i oczyszczalni

Regularne stosowanie odpowiednich środków chemicznych będzie wpływało na jakość i wytrzymałość szamba czy też przydomowej oczyszczalni ścieków. Ich celem jest również podniesienie skuteczności działania urządzenia, czy też wydłużenie żywotności. Jak wiadomo, przydomowe oczyszczalnie ścieków, nie wymagają częstej pielęgnacji i konserwacji, jednak nie można o nich zapomnieć. Duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie będą miały bakterie do szamba, środek powodujący rozkład kożucha czy też biopreparat wykorzystywany do rozruchu oczyszczalni tlenowej.

Bakterie do szamba

Żeby zwiększyć skuteczność oczyszczania, a tym samym wydłużyć czas funkcjonowania oczyszczalni to warto zaopatrzyć się w bakterie do szamba. Ich głównym zadaniem jest rozpad i degradacji szkodliwych substancji. Stosując je w przydomowych oczyszczalniach ścieków to znajdują swoje zastosowanie zarówno na początku działania, jak i również podczas eksploatacji . Wykorzystywanie bakterii do szamba zmniejsza ilość osadów, jednakże po chwili następuje ich mineralizacja.

Rozkład kożucha

W tym celu należy zastosować środek, który będzie rozkładał kożuch w oczyszczalni ścieków. Skutecznie działa na powierzchni ścieków, w miejscu gdzie tworzy się kożuch. Dodatkowo, środek wspomaga rozwój pożytecznych bakterii w osadniku.

Rozruch oczyszczalni tlenowych

Stosowanie tego typu środków powoduje odbudowę w zbiorniku naturalnej flory bakteryjnej, która odpowiada za prawidłową pracę oczyszczalni i utrzymanie równowagi biologicznej.
Prawidłowo wykonany rozruch i regeneracja flory bakteryjnej będą powodowały, że skuteczność działania oczyszczalni zwiększy się, a w dodatku będzie hamować przykre zapachy, wydobywające się głównie w fazie rozruchowej urządzenia.

Comments are closed.