Oczyszczalnie Biopura

Poznań, Gniezno, Bydgoszcz, Konin, Toruń

Oczyszczanie ścieków to bardzo ważna kwestia, do której obecnie przywiązuje się coraz większą wagę. Między innymi dlatego ciekawym rozwiązaniem, które zyskuje sobie na popularności będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków. Można tutaj zaproponować Państwu przydomową oczyszczalnię ścieków fluoidalną, która staje się alternatywą dla tradycyjnej kanalizacji. Jest to bez wątpienia wygodne i ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu można sobie radzić ze ściekami na swojej działce. W oczyszczalni tego rodzaju zastosowany został specjalny zbiornik, który wykonany jest z grubej warstwy polietylenu a to gwarantuje odpowiednią trwałość i możliwość instalowania go bez podsypki stabilizującej. Dzięki zastosowaniu złoża fluoidalnego oczyszczalnia Biopura, zachowuje niewielkie wymiary a podwójna strefa biologiczna podwyższa poziom bardzo dobrego oczyszczania, przy jednoczesnym zachowaniu kosztów na atrakcyjnym niskim poziomie. To kwestia niezwykle ważna, również dlatego, że oczyszczalnia ta nie ma dużych rozmiarów. Oczyszczone ścieki mogą być wygodnie odprowadzane do gruntów przez specjalne drenaże oraz tunele rozsączające.

Zasady działania oczyszczalni Biopura

I Etap
– do oczyszczalni wpływają ścieki warto zadbać o ich spokojny dopływ, który będzie gwarantował lepszą skuteczność takiej oczyszczalni
– cięższe elementy opadają na dół a lżejsze unoszą na powierzchni (sedymentacja i flotacja)
– w momencie, gdy ścieki będą klarowne dokonuje się przepływanie do oczyszczania tlenowego.

II Etap
– pierwsza strefa to miejsce, gdzie rozwija się błona biologiczna
– bakterie, które związane są z tlenem doprowadzają do oczyszczenia ścieków ze związków organicznych
– druga strefa tlenowa to miejsce, gdzie dokonuje się doczyszczanie ścieków w warunkach tlenowych.

III Etap
– Ściek, który jest oczyszczony pojawia się we wtórnym osadniku
– Błona biologiczna obumiera po czym jest recyrkulowana do osadniak wstępnego z osadnika wtórnego
– oczyszczone ścieki są odprowadzone do odbiornika

Zamiast osadu czynnego złoża fluoidalne

W tym przypadku oczyszczanie zależy przede wszystkim od tego jakie metody działania są wykorzystywane. Dzięki Biopurze będzie można skorzystać z oczyszczania, które dokonuje się w ramach złóż fluidalnych, w których mamy swobodne unoszenie się elementów. Kluczowe będzie oczyszczanie tlenowe, w którym działają polipropylenowe kształtki. W tych kształtkach rozwija się specjalna błona biologiczna, która konsumuje wszystkie związki, które pojawiają się w ściekach i dzięki temu są one oczyszczone. Dodatkowym plusem oczyszczalni ze złożem biologicznym jest odporność na nierównomierność dopływu i brak możliwości wypłukania.

Sfery biologiczne

Oczyszczalnia BioPura opiera się na dwóch biologicznych sferach, które są od siebie niezależne. W ten sposób możemy oczekiwać, że będzie ona dużo lepiej funkcjonować i da większe efekty swojego działania. Chodzi o to, by oczyszczalnia przydomowa była jak najbardziej stabilna w swoim działaniu niezależnie od tego jak dużo pojawi się ścieków. W przypadku mniejszej ilości użytkowników będzie pracować tylko jednak sfera biologiczna. Gdy tych osób będzie już czwórka czy szóstka będą funkcjonować obie biologiczne sfery.

Zalety oczyszczalni:

– bardzo dobra skuteczność działania, której potwierdzeniem są liczne certyfikaty
– w oczyszczalni funkcjonuje trwały zbiornik, który wykonany jest z materiałów odpornych na działanie środowiska.
– jest to rozwiązanie tanie i szybkie w instalacji
– nowoczesna i skuteczna technologia
– niskie koszty użycia
– osadnik wstępny
-dwie strefy biologiczne
– BioPura to również rozwiązanie