Zagospodarowanie wody deszczowej

Poznań, Gniezno, Bydgoszcz, Konin, Toruń

Jesteś z obszaru, którego nie obejmuje kanalizacja miejska lub gminna? Szukasz praktycznego rozwiązania do oczyszczania ścieków? Chcesz zlikwidować problem częstego oraz bardzo kosztownego opróżniania szamba? Primeko to firma, która jest rozwiązaniem oraz najlepszą alternatywą dla kanalizacji grupowej! Oferujemy sprzedaż oraz montaż ekologicznych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki asortyment, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostosować się do zróżnicowanych potrzeb Klientów. Od początku działalności naszą domeną są oczyszczalnie przydomowe, oczyszczalnie przemysłowe oraz szamba ekologiczne. Wszystkie nasze produkty cechują się wysoką jakością, solidnością oraz funkcjonalnością. Dbamy o Państwa komfort oraz zadowolenie. Gwarantujemy, że przy odpowiednim użytkowaniu oferowane przez nas ekologiczne oczyszczalnie niezawodnie posłużą przez wiele, wiele lat. Podejmujemy się również montażu przemysłowych i przydomowych oczyszczalni ścieków na trudnych terenach!

Jaką pojemność zbiornika wybrać? czy plastikowe zbiorniki na wodę są warte zakupu?

Dzięki sztucznej inteligencji Google oraz aktywnym systemom centrali pogodowej do nawadniania standardowego ogrodu ( działka około 1000 m2 a dom o powierzchni dachu około 120 m2) potrzeba będzie 200 litrów wody na dobę. Jak to możliwe dzięki sztucznej inteligencji centrala pogodowa informowana jest o pogodzie na najbliższe godziny jest to między innymi temperatura wilgotność oraz możliwe opady. Ogrody automatyczne podlewane są kiedy jest taka potrzeba. Aby nie tracić cennego surowca podlewanie ogrodu odbywa się nad ranem kiedy ziemia jest chłodna a słońce jeszcze intensywnie nie grzeje. Dlatego zbiornik 5000 l w zupełności wystarczyć na około 25 dni podlewania naszego ogrodu. Z mapy opadów w Polsce wynika że średnie roczne statystyczne opady to od 550 do 1300 litrów wody/ m2. Czyli dom o powierzchni dachu 120 m2 w centralnej Polsce w Poznaniu w miesiącu powinien zebrać nam około 5500 litrów wody co wystarczy nam na 25 dni podlewania.

Jak dobrze wiemy, odpowiedni zbiornik na wodę przeznaczony jest do gospodarowania wody deszczowej, która zbiera się często w rynnach naszych dachów – dlatego też to właśnie łapanie deszczówki jest najskuteczniejszą metodą oszczędności wody. Zbiorni taki pozwala nam wykorzystywać wodę deszczową do wielu prac, zarówno tych w domu, jak i w ogrodzie (do tego przyda się odpowiedni zbiornik do zagospodarowania wody deszczowej ). Podczas gdy kupujemy pojemnik na wodę, powinniśmy się liczyć również z tym, że warto (a nawet czasami trzeba) dokupić do niego dodatkowe akcesoria, które umożliwią nam magazynowanie wody oraz jej swobodny przepływ. W Primeko znajdziesz zbiorniki wody z odpowiednimi akcesoriami. Każdy z nich spełnia oczywiście podobną rolę, jednak różnią się nieco pod względem konkretnego funkcjonowania i sposobu działania (sprawdź, jak wygląda u nas na zbiornik na deszczówkę 5000 l cena).