Biologiczny system oczyszczania ścieków – czym jest?

Biologiczny system oczyszczania ścieków

Biologiczny system oczyszczania ścieków przetwarza odpady oddzielając ciała stałe i przetwarzają to, co pozostało, tworząc możliwe do utylizacji produkty uboczne. Biologiczne systemy oczyszczania ścieków stanowią część procesu, w którym ścieki są przetwarzane przy użyciu bakterii i innych drobnoustrojów, które rozkładają je na inne produkty uboczne, takie jak osad.

 

Jak działa biologiczny system oczyszczania ścieków?

 

Oczyszczalnie biologiczne to systemy oczyszczania ścieków w warunkach tlenowych (co oznacza, że ​​wykorzystują bakterie wymagające tlenu do rozkładu odpadów) w procesie zwanym „ osadem czynnym ”.

 

Proces osadu czynnego jest metodą wtórnego oczyszczania, która następuje po zebraniu nieoczyszczonych ścieków, przejściu przez wszystkie kanały ściekowe i przedostaniu się do stacji pomp, które odprowadzają ścieki do oczyszczalni. Tutaj następuje szereg wstępnych procesów oczyszczania, głównie usuwania ciał stałych (przesiewanie, klarowanie, usuwanie piasku itp.), zanim ścieki trafią do zbiornika, gdzie odbywa się biologiczna część ich oczyszczania.

 

W zbiorniku gdzie wszystkie bakterie i mikroorganizmy są trzymane, karmione i napowietrzane dostarczanym tlenem przepływa woda i jest oczyszczana z pomocą mikroorganizmów. Oczyszczona woda przepływa następnie przez osadnik, w którym osady (wszystkie ciała stałe wytworzone po zakończeniu pracy biologicznej) są oddzielane, podczas gdy mikroorganizmy są zatrzymywane. W tym osadniku osadzają się na dnie stożkowego dna i albo są zawracane z powrotem do zbiornika jako osad czynny, albo jako ciała stałe są odwadniane i przenoszone do beztlenowej komory fermentacyjnej.

 

Osad czynny ściekowy to proces, który łączy nieoczyszczone ścieki z bakteriami, umożliwiając bakteriom ich rozkład, jednocześnie zatrzymując bakterie poprzez równoważenie zwróconego osadu czynnego ze zużytym osadem czynnym.

 

W końcowym efekcie właściciel oczyszczalni biologicznej odzyskuje wodę, którą może wykorzystać do ogrodnictwa.

 

Jesteś z obszaru, którego nie obejmuje kanalizacja miejska lub gminna? Szukasz praktycznego rozwiązania do oczyszczania ścieków? Chcesz zlikwidować problem częstego oraz bardzo kosztownego opróżniania szamba? Primeko to firma, która jest rozwiązaniem oraz najlepszą alternatywą dla kanalizacji grupowej! Oferujemy sprzedaż oraz montaż biologicznych oczyszczalni ścieków.

 

Zapraszamy do kontaktu.